Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Validen ciddi üretim vurgusu

TOPLANTIDA KONUŞAN VALİ AZİZ YILDIRIM, “TÜRKİYE EKONOMİSİNE CİDDİ KATKIMIZ VAR. BUNU YAPAN SİZ SANAYİCİLERİMİZSİNİZ HEPSİNE MÜTEŞEKKİRİZ. GAYRİ SAFİ MİLLİ HASILA’MIZI ARTIRMAMIZ İÇİN ÜRETİMİ DAHA FAZLA ARTIRMAMIZ GEREKİYOR. ÜRETİM VE İHRACATIN ARTMASI MEVCUT SANAYİ TESİSLERİMİZİN DAHA DA ÇOĞALMASI ANLAMINA GELİYOR VEYA ŞU ANDA BULUNANIN DAHA VERİMLİ HALE GELMESİ GEREKİYOR. DÜNYADA VAR OLMAK İÇİN CİDDİ ANLAMDA ÜRETİM YAPMAK GEREKİYOR. DÜNYANIN BULUNDUĞU MEVCUT KONJEKTÜR BİZE BİRTAKIM FIRSATLAR SUNUYOR. BİZİM BU FIRSATLARDAN FAYDALANMAMIZ GEREKİYOR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Validen ciddi üretim vurgusu
103 views
17 Aralık 2021 - 11:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulunda konuşan Vali Yıldırım, “Dünyada var olmak için ciddi anlamda üretim yapmak gerekiyor” dedi.

Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Tekirdağ’ın sanayisi ve ekonomisine ilişkin konular ele alındı. Toplantıda konuşan Vali Aziz Yıldırım, “Türkiye ekonomisine ciddi katkımız var. Bunu yapan siz sanayicilerimizsiniz, hepsine müteşekkiriz. Gayri Safi Milli Hasıla’mızı artırmamız için üretimi daha fazla artırmamız gerekiyor. Üretim ve ihracatın artması, mevcut sanayi tesislerimizin daha da çoğalması anlamına geliyor veya şu anda bulunanın daha verimli hale gelmesi gerekiyor. Dünyada var olmak için ciddi anlamda üretim yapmak gerekiyor. Dünyanın bulunduğu mevcut konjonktür bize birtakım fırsatlar sunuyor. Bizim bu fırsatlardan faydalanmamız gerekiyor” dedi.

Toplantı, yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ile sona erdi. Toplantıya, Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal ve SANTEK üyesi kurum temsilcileri katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.