Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’a sosyete pazarı geliyor

HAFTANIN BELLİ GÜNLERİNDE KURULAN SEMT PAZARI KONSEPTİ, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ’a sosyete pazarı geliyor
276 views
21 Şubat 2022 - 12:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halk arasında Sosyete Pazarı olarak anılan ve ağırlıklı olarak giyim-kuşam üzerine hizmet veren, haftanın belli günlerinde kurulan semt pazarı konsepti, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.

Sosyete Pazarı projesinin uygulamada hangi şartlara bağlanacağı, esnafın bu pazarda nasıl yer alacağı gibi konuların netleştirilebilmesi için projenin paydaşları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Tekirdağ Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile toplantı yapan Başkan Yüksel, kısa süre içinde hayata geçirilmesi hedeflenen Sosyete Pazarı konsepti ile ilgili esnaf temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Esnafa yeni gelir kapısı olacak

Alınan bilgilere göre; Sosyete Pazarı’nda Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren ve dükkân işleten esnafa öncelik verilecek. Ayrıca, son aylarda sıklıkla Bulgaristan ve Yunanistan’dan alışveriş amacıyla ülkemize gelen turistleri Süleymanpaşa’ya çekebilmek için de Sosyete Pazarı konsepti cazibe unsuru olarak kullanılacak. Sosyete Pazarı projesi, Korona virüsü salgını nedeniyle zor günlerden geçen Süleymanpaşa esnafına yeni bir gelir kapısı olacak.

Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Şehrimize kazandırdığımız Osman Tabak Pazartesi Pazarı Kapalı Pazar Yeri’nde, Sosyete Pazarı konseptini hayata geçireceğimizin müjdesini daha önce paylaşmıştım. Bu konuyla ilgili Pazarcılar Odamızın yöneticileriyle bir araya gelerek, çok yakında halkımızın hizmetine sunacağımız pazarımızla ilgili istişarede bulunduk. Pandemi nedeniyle zorlanan esnafımıza önemli katkısı olacağına inandığımız projemizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.