Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ruhsatlar işletmelerin ayağına kadar ulaştırılıyor

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ, İŞLETMELERİ İÇİN İŞYERİ RUHSATI ÇIKARAN, RUHSATLARINI YENİLEYEN ESNAF VE GİRİŞİMCİLERE YÖNELİK YENİ BİR UYGULAMA BAŞLATTI. UYGULAMA İLE İŞLEMLERİ TAMAMLANARAK HAZIRLANAN RUHSATLAR BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN İŞLETMELERE ÇERÇEVELİ BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ruhsatlar işletmelerin ayağına kadar ulaştırılıyor
139 views
26 Ekim 2021 - 11:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, işletmeleri için iş yeri ruhsatı çıkaran, ruhsatlarını yenileyen esnaf ve girişimcilere yönelik yeni bir uygulama başlattı. Uygulama ile işlemleri tamamlanarak hazırlanan ruhsatlar belediye ekipleri tarafından işletmelere çerçeveli bir şekilde teslim ediliyor.

İşyeri ruhsatı alımının özendirilmesi, işyerlerinin işleyişinde ortaya çıkabilecek sorunların azaltılması, resmi prosedürler nedeniyle esnafın zaman kaybını önlemek, belediye-esnaf etkileşiminin arttırılması gibi amaçlarla başlatılan hizmet, Süleymanpaşa Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Halkla İlişkileri Müdürlüğüne bağlı Gönül Elçileri ekipleri tarafından yerine getiriliyor.

Esnaf yeni uygulamadan memnun

Ekipler, ruhsat çıkarma ve yenileme başvurusu yapan işletmelere ziyarette bulunarak ruhsatlarını teslim ediyor, işlerinde kolaylıklar ve bol kazanç dileklerini iletiyor, esnafın belediyeden beklenti ve talepleri varsa not ederek ilgili birimlere iletiyor. Ruhsatla birlikte işletmelere Süleymanpaşa Belediyesi hatırası hediyelikler de takdim ediliyor.

Belediye-esnaf etkileşimini bir adım ileriye taşıyan uygulama vatandaşlar, esnaf ve girişimciler tarafından da takdirle karşılandı. Ruhsat başvurularının durumunu öğrenmek, ruhsatlarını teslim alabilmek için işlerini bırakarak Süleymanpaşa Belediyesi hizmet binalarına gitmek zorunda kalmadan ruhsatlarına kavuşan esnaf ve iş sahipleri, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek bu hizmeti başlatan Süleymanpaşa Belediyesine teşekkür etti.

“Her zaman esnafımızın yanında olacağız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşamızda faaliyet gösteren esnafımıza ve girişimcilerimize kolaylık sağlayacak çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Yeni uygulamamızla ruhsat başvurusu yapan işletmelerimize ruhsatlarını belediye olarak biz teslim ediyoruz. Böylece esnafımızın zaman kaybının önüne geçiyor, varsa bizden taleplerini öğrenerek gerekeni hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Her zaman esnafımızın yanında olmaya, işlerini kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.