Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim kursu öğrencilerine afet bilinci eğitimi

TEKİRDAĞ’IN ŞARKÖY İLÇESİNDE 2021 YILININ “AFET EĞİTİM YILI” OLMASI SEBEBİYLE YAZ KUR’AN-I KERİM KURSLARI’NDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERE AFET BİLİNCİ VE FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kur’an-ı Kerim kursu öğrencilerine afet bilinci eğitimi
99 views
03 Ağustos 2021 - 17:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” olması sebebiyle Yaz Kur’an-ı Kerim Kursları’nda eğitim gören öğrencilere Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi verildi.

Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen tarafından, Gazi Süleyman Paşa Camii’nde Yaz Kur’an-ı Kerim Kursları’nda eğitim gören öğrencilere verilen eğitimde afet öncesi tedbirler, afet sırası ve afet sonrası yapmaları gerekenler, risk oluşturabilecek eşyaların sabitlenmesi ve deprem sırasında uygulanması gereken “Çök-kapan-tutun yöntemi” uygulamalı olarak anlatıldı.

Deprem sonrası ilk 6 saatte yapılacakların anlatıldığı kursta öğrencilere, deprem anında sakin kalmaları, balkon, merdiven ve asansörlerden uzak durmaları, çök-kapan-tutun yöntemiyle hedef küçültmeleri, yangın ve patlamaları engellemek için ocağı, su vanasını ve gaz kokusu alınmıyorsa elektrik şalterinin kapatılması, afet ve acil durum çantalarını yanlarına alarak hızlı adımlarla bulundukları binayı terk etmeleri, e-devlet üzerinde belirtilen en yakın toplanma alanına yürüyerek gitmeleri, yetkililer çağrıda bulununcaya kadar toplanma alanlarında kalmaları, toplanma alanından barınma alanına geçiş için yetkililerin yönlendirmelerini beklemeleri, acil yardım araçlarının hızla ulaşım sağlamaları için ilk 6 saat araçlarının kesinlikle kullanılmaması ve trafiğe çıkılmaması gerektiği, iletişim sistemlerinin kilitlenmemesi amacıyla operatörleri üzerinden arama yapmamaları, sms ve internet tabanları uygulamaları tercih etmeleri gerektiği anlatıldı.

Seminer verilen hediyelerin ardından yapılan ikramla sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.