Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İl Sağlık Müdüründen 3’üncü doz hatırlatması

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. KALKAN, VATANDAŞLARA 3. DOZ AŞI HATIRLATMASINDA BULUNARAK, KIŞ MEVSİMİNDE KAPALI ORTAMLARDA BULUNULMASI VE VATANDAŞLARIN TAZE HAVA İÇİN ZAMAN ZAMAN PENCERELERİN AÇILMASI TAVSİYESİNDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İl Sağlık Müdüründen 3’üncü doz hatırlatması
102 views
07 Aralık 2021 - 12:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Kalkan, vatandaşlara 3’üncü doz aşı hatırlatmasında bulunarak, kış mevsiminde kapalı ortamlarda bulunulmaması ve taze hava için zaman zaman pencerelerin açılması tavsiyesinde bulundu.

Koronavirüs vakalarının artış gösterdiği iller arasında Trakya bölgesinde Edirne ve Kırklareli ilk 10 sıraya giren illerin içerisinde bulunurken, Tekirdağ ise ilk onun dışında kaldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Tekirdağ’da vaka sayılarının geometrik bir hızla artmadığını, aksine aritmetik bir hızla yavaş bir seyir içerisinde zaman zaman yükselip, zaman zaman iniş gösterdiğini ifade etti.

3’üncü doz hatırlatması

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Kalkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu dönemde zaman zaman en yükselen ilk 10 il içerisine girmekle birlikte, şu an itibarıyla biraz daha bizden fazla yükseliş gösteren illerin biraz altında kaldık. Bir doz aşılamada yüzde 91’ler seviyesindeyiz. 2 doz aşılamada ise 81,5’tan 82’ye doğru gitmekteyiz. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın ısrarla altını çizerek hatırlattıkları üzere 3’üncü hatırlatma dozlarını vatandaşlarımızın takip edip yaptırmaları için tekrar çağrıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Kapalı ortamlarda bulunmayın uyarısı

Vaka sayılarının hızla artmadığını, aksine yavaş bir seyir içerisinde arttığını da sözlerine ekleyen Kalkan, “Vaka sayılarımız geometrik bir hızla artmamakta, aritmetik bir hızla yavaş bir seyir içerisinde zaman zaman yükselip, zaman zaman iniş göstermekte. Biz sizlerin aracılığıyla kış mevsiminde kapalı ortamlarda fazla bulunulmamasını, pencerelerimizin açılıp taze havalandırma imkanının elde edilmesini ve her zaman uymamız gereken koruyucu sağlık tedbirlerine elimiz yıkamak, maskemizi takmak, yakın mesafede durmamak şeklinde özetlediğimiz, başından beri ezberlediğimiz bu tedbirlere kış mevsimi münasebetiyle daha fazla ilgi göstermemizi ve bu açıdan dikkatli olmamızı hatırlatmak isterim. Az bir bedel ile çok pahalı bedeller ödenecek koronavirüs hastalığına karşı tedbir alma imkanı varken, bu aşılama imkanından kendilerini mahrum etmemesini vatandaşlarımıza tekrar hatırlatırım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.