Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hıdırellez geleneği yaşatılıyor

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ KÜLTÜREL DEĞERLERİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR. BAHARIN MÜJDECİSİ OLAN, HIZIR VE İLYAS PEYGAMBERLERİN BULUŞTUĞU GÜN OLDUĞUNA İNANILAN HIDIRELLEZ GÜNÜ SEBEBİYLE RUMELİ İSKELESİNDE BULUNAN DİLEK KÜPÜNE VATANDAŞLAR TARAFINDAN ATILAN DİLEKLER GÜL AĞACININ KÖKLERİNE GÖMÜLDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hıdırellez geleneği yaşatılıyor
177 views
07 Mayıs 2021 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi kültürel değerleri yaşatmaya devam ediyor. Hıdırellez günü sebebiyle Rumeli İskelesinde bulunan dilek küpüne vatandaşlar tarafından atılan dilekler, gül ağacının köklerine gömüldü.

Sabah erken saatlerde Rumeli İskelesine gelerek geçtiğimiz yıl yerleştirilen dilek küpünü açan görevliler, vatandaşlar tarafından küpün içine atılan dilekleri gül ağacının köklerine gömerek geleneği yaşattılar.

“Geleneklerimizi yaşatıyoruz”

Hıdırellez gününün baharın müjdeleyicisi olduğunu ifade eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, dileklerin kabul olduğuna inanılan bu günde korona virüs illetinden bir an önce kurtulmayı temenni ettiğini ifade ederek, “Biliyoruz ki duaların kabulü, dileklerimizin yerine gelmesi Cenab-ı Hak katında ’Ol’ denilmesine bağlıdır. Buradaki amacımız geleneklerimizin yaşatılması. Sıcak ve bereketli günlerin habercisi olan bu günde, korona virüs illetinden kurtulduğumuz ve eskisi gibi bir arada olup birbirimizi kucaklayacağımız günlerin bir an önce gelmesini temenni ediyorum. Rabbim, hakkımızda hayırlı olan tüm dua ve dileklerimizi tez zamanında izzet-i dergâhında kabul ve makbul eylesin” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.