Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ergene’de 600 bin maske dağıtıldı

YENİ TİP KORONA VİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEDE EN ETKİN BELEDİYELERİN BAŞINDA GELEN VE SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YERİNE GETİREREK VATANDAŞLARIN İHTİYAÇ DUYDUĞU MASKELERİ İLK ANDAN İTİBAREN ÜCRETSİZ OLARAK ERGENE HALKINA ULAŞTIRAN ERGENE BELEDİYESİ ŞİMDİYE KADAR 600 BİN ADET MASKE ÜRETEREK DAĞITTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ergene’de 600 bin maske dağıtıldı
123 views
28 Aralık 2020 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni tip korona virüs salgını ile mücadelede en etkin belediyelerin başında gelen ve vatandaşların ihtiyaç duyduğu maskeleri ilk andan itibaren ücretsiz olarak halka ulaştıran Ergene Belediyesi, şimdiye kadar 600 bin adet maske üreterek dağıttı.

Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren yeni tip korona virüs ile mücadele çalışmalarına başlayan ve tüm imkanları ile personelini seferber eden Ergene Belediyesi, vatandaşların maske ihtiyaçlarını giderdi.

Maskeler ücretsiz ulaştırıldı

Belediye başkanı Rasim Yüksel öncülüğünde Ergene ilçesinin tüm mahallelerini kapı kapı gezerek dolaşan Ergene Belediyesi ekipleri, vatandaşlara maske, eldiven ve dezenfektan dağıttı. İlçenin hiçbir mahallesini bir diğerinden ayırmadan tüm mahallelerinde maske dağıtımı gerçekleştiren Ergene Belediyesi, bu süreçte kamu kurum ve kuruluşları ile de işbirliği yaparak başta sağlık çalışanları olmak üzere devlet hastanesi ve kaymakamlık binalarında ihtiyaç duyulan maskeleri de üreterek ilgili kurumlara ücretsiz bir şekilde ulaştırdı.

Bölgede, semt pazarlarında maskesiz satış yapmayı yasaklayan ilk belediye de olan Ergene Belediyesi, ürettiği maskeleri semt pazarları girişlerinde hem alışverişe gelen vatandaşlara hem de pazarcı esnafına ücretsiz olarak vererek hastalığın bulaşma ve yayılma hızını önlemeye çalıştı.

Ergene Kültür Merkezi üretim üssü oldu

Pandemi dönemi sebebiyle Sağlık mahallesinde bulunan Ergene Kültür Merkezi’ni tam anlamıyla bir maske üretim üssüne dönüştüren Ergene Belediyesi, tamamen kendi imkanları, kendi makineleri ve kendi personeli ile maske üretimi yaptı. Bu süreçte gönüllü vatandaşlar da Ergene Belediyesi çalışmalarına destek olarak Ergene halkının maske ihtiyacının giderilmesi için canla başla mücadele yürüttü.

Tüm üretim Ergene Belediyesi’nin kendi imkanları ile yapılıyor

Ergene Belediyesi olarak pandemi dönemi de dahil olmak üzere bir an durmadan duraksamadan sürekli olarak vatandaşların yanında ve iç içe bir şekilde çalışmaya devam ettiklerinin altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirmek için mesai kavramı gözetmeden çalışıyoruz. 9 Nisan 2020 tarihinde Ergene Belediyesinde bir maske üretim seferberliği başlattık. O günde bugüne kadar da kesintisiz bir şekilde maske ürettik ve üretmeye de devam edeceğiz. Tamamen kendi imkanlarımızla yaptığımız üretimlerde şimdiye kadar 600 bin maske üreterek vatandaşlarımıza ulaştırdık. Kamu kurum ve kuruluşlarının, devlet hastaneleri, sağlık ocakları ve okulların taleplerini karşıladık, karşılamaya da devam ediyoruz. Emeği geçen tüm belediye personeline, belediye başkan yardımcılarıma teşekkür ediyorum. Sevgi kenti Ergene halkın en iyiyi en güzeli hak ettiğini biliyoruz ve bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.