Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Yıldırım: “Yaya güvenliği önceliğimiz”

TEKİRDAĞ VALİSİ AZİZ YILDIRIM, İLK VE ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE DERSLERDE ÖĞRENDİKLERİ TEORİK TRAFİK BİLGİLERİNİ UYGULAMA FIRSATI VERMEK, OKUL DIŞINDA HER AN KARŞI KARŞIYA KALINAN TRAFİK ORTAMINI PARKLARDA GERÇEKLEŞTİREREK TRAFİK KURALLARINA UYGUN DAVRANIŞ KAZANDIRILMASINA, BÖYLECE TRAFİK KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASINA VE TRAFİK KAZALARININ EN AZA İNDİRİLMESİNE YARDIMCI OLMAK AMACIYLA ÇORLU’DA AÇILAN TRAFİK EĞİTİM PARKI’NI ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Yıldırım: “Yaya güvenliği önceliğimiz”
141 views
27 Ekim 2021 - 17:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çorlu’da açılan ’Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulunarak, verilen eğitimlerle ilgili bilgi aldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Çorlu’da açılan ’Trafik Eğitim Parkı’nı ziyaret etti.

Ziyarette çocuklarla sohbet eden Vali Aziz Yıldırım, çocuklara trafikle ilgili sorular sordu. Öğrencilerden gelen cevaplar karşısında öğrencileri tebrik eden Vali Yıldırım, daha sonra öğrencilerin eğitim parkurundaki eğitimlerini izledi. Yıldırım, teorik eğitimlerin verildiği sınıfları da gezdi.

Çorlu Trafik Eğitim Parkında düzenlenen programda konuşan Vali Aziz Yıldırım, “Trafik Eğitim Parkını yaklaşık 2 sene önce Büyükşehir Belediyemizle birlikte yapmıştık, bizler de fikir vermiş, projesini hazırlamıştık. Pandemi nedeniyle çok fazla eğitim parkurunu kullanamadık. Pandemiden sonra bu seneki eğitim yılında tekrar kullanmaya başladık. Tekirdağ’daki, Çorlu’daki okullarımız buraya sırayla gelecekler. Bizim trafikteki eğitmenlerimiz aracılığıyla da buradaki eğitimlerini alacaklar. Çocuklarımız akülü arabalarla tam bir trafik ortamında, gerçek trafikteymişçesine bir faaliyet ortaya koyuyorlar. Işıklandırmalarıyla, yaya geçitleriyle, üst geçitleriyle trafik levhalarıyla tam bir eğitim alanı burası. Aynı zamanda teorik eğitimin verildiği sınıflarımız da mevcut. Trafik güvenliği çok önemli. Sayın Bakanımız bu konunun üzerinde duruyor. Biz de sahada bu konuda çok hassas davranıyoruz. Yaya güvenliği önceliğimiz. Yayalarımızın önceliğini anlatmaya gayret ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.