Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararası dev tatbikat için hazırlıklar tamam

TEKİRDAĞ’DA GERÇEKLEŞECEK OLAN AB MODEX – TR – TEKİRDAĞ SAHA TATBİKATI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uluslararası dev tatbikat için hazırlıklar tamam
70 views
09 Kasım 2021 - 17:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’da gerçekleşecek olan uluslararası AB MODEX-TR-Tekirdağ saha tatbikatı için hazırlıklar tamam.

AB Sivil Koruma Mekanizması tarafından, muhtemel afet ve acil durumlarda, ülkede gelecek Uluslararası Arama Kurtarma ve Acil Yardım Ekiplerinin, ülkeye giriş prosedürleri, ulaşım imkanları ve zaman ölçümü, acil durumlara ortak müdahale, iletişim, haberleşme ve bilgi sistemlerinin kullanımı, kendi kendine yeterlilik ve ulusal ekiplerle birlikte çalışabilme kabiliyetleri, ekipler arası koordinasyon, eğitim, tatbikat ve deneyim kazanımı gibi konularda imkan ve kabiliyetlerini test etmek maksadıyla modül tatbikatları kapsamında 10-15 Kasım 2021 tarihlerinde Tekirdağ’da gerçekleşecek olan AB MODEX – TR – Tekirdağ saha tatbikatı için hazırlıklar tamamlandı.

Çeşitli illerden gelerek, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karadeniz Mahallesinde konumlandırılan AFAD, UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri tatbikat ile ilgili burada gerekli son çalışmalarına devam ediyor. Gerçekleşecek olan uluslararası dev tatbikata aynı zamanda yabancı ülkelerden de ekiplerin katılımı olacak.

Yine tatbikat kapsamında Tekirdağ’da farklı bölgelerde de çalışmalar yapılarak hazır hale getirildi. Tatbikata katılan ekipler senaryo çerçevesinde meydana gelecek depremde enkaz altına kalan yaralılara en hızlı bir şekilde ulaşarak, yaralıları sahra hastanelerine taşıyacak. Tatbikat kapsamında yeni arama kurtarma cihazları da denenecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.