Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TRAKYAKA 2021 yılı teknik destek programını ilan etti

TRAKYA KALKINMA AJANSI, TEKNİK DESTEK PROGRAMINI 02 TEMMUZ 2021 TARİHİ İTİBARIYLA BAŞLATTI. GEÇMİŞ YILLARDAN FARKLI OLARAK BU YIL AÇILAN PROGRAMDA KAMU KURUMLARININ YANI SIRA ÖZEL İŞLETMELERE DE DESTEK VERİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TRAKYAKA 2021 yılı teknik destek programını ilan etti
142 views
05 Temmuz 2021 - 14:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), Teknik Destek Programını 02 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla başlattı. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl açılan programda kamu kurumlarının yanı sıra özel işletmelere de destek verilecek.

2021 yılı Teknik Destek Programı ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları kaydetti:

’’Trakya Kalkınma Ajansı olarak bu yıl Teknik Destek Programı kapsamında 1.600.000 TL kaynağı Bölgemize aktaracağız. Bunun 800 bin TL’si STK ve kamu kurum, kuruluşlarının kapasite ve eğitim eksikliğinin giderilmesi için gelecek projelere ayrılacak. 800 bin TL’si ise ilk olarak bu yıl uygulayacağımız destek kapsamında imalat, turizm ve tohumculuk sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizin kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında karşılaştıkları sıkıntıların çözümüne dönük eğitim ve danışmanlık projelerine verilecek. 2021 Yılı Teknik Desteklerinin Bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.’’

Program ile yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında karşılaştıkları sıkıntıların çözümü için eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine destek verilecek. Teknik Destek kapsamında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine 25 bin TL, kişisel gelişim eğitimleri için ise 15 bin TL destek verilecek. Program için tahsis edilen kaynak toplamı 1 milyon 600 bin TL’ye ulaşıyor. En fazla iki ay içerisinde hayata geçirilme şartıyla yararlanıcılar Teknik Destekten yararlanabilecek. Teknik Destek başvuruları Teknik Destek Programı’nın ilan edildiği tarihten itibaren sürekli olarak alınıyor ve ikişer aylık başvuru dönemlerinin sona ermesinden sonra değerlendiriliyor.

Teknik Destek Programıyla ilgili detaylı bilgilere Kurum internet sayfasında da ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.