Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’da kuraklık toplantısı

2018-2022 DÖNEMİNE AİT TÜRKİYE TARIMSAL KURAKLIKLA MÜCADELE STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI ÇERÇEVESİNDE; KURAKLIK İHTİMALİNİ ÖNCEDEN DEĞERLENDİRMEK VE GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA OLUŞTURULAN İL TARIMSAL KURAKLIK KRİZ MERKEZİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ. TEKİRDAĞ VALİ YARDIMCISI MURAT EREN BAŞKANLIĞINDA, İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ OKTAY ÖCAL İLE İL KRİZ MERKEZİ ÜYESİ KURUM VE KURULUŞLARIN TEMSİLCİLERİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTIDA SON YILLARDA KÜRESEL ISINMAYLA BERABER KENDİNİ GÖSTEREN İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİ VE KURAKLIK KONUSU MASAYA YATIRILARAK, AZALAN SU KAYNAKLARI, HİDROLOJİK DENGENİN BOZULMASI GİBİ KONULAR ELE ALINDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ’da kuraklık toplantısı
88 views
27 Ocak 2022 - 13:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce Tarımsal Kuraklık Eylem Planı toplantısı gerçekleştirildi.

2018-2022 dönemine ait Türkiye Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde kuraklık ihtimalini önceden değerlendirmek ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla oluşturulan İl Tarımsal Kuraklık Kriz Merkezi toplantısı düzenlendi. Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren başkanlığında, İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal ile İl Kriz Merkezi üyesi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, son yıllarda küresel ısınmayla beraber kendini gösteren iklim değişiklikleri ve kuraklık konusu masaya yatırılarak, azalan su kaynakları, hidrolojik dengenin bozulması gibi konular ele alındı.

Toplantıda, kurum ve kuruluşların Tekirdağ İli Tarımsal Kuraklık Eylem Planı kapsamında 2021 yılında yaptıkları çalışmalarda değerlendirildi. Ayrıca 2022 yılında yapılacak faaliyetler ve alınması gereken tedbirler görüşülerek karara bağlanılmasından sonra toplantı sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.