Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’da gübre denetçi eğitimi yapıldı

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONU UZMANLARI TARAFINDAN YAPILAN EĞİTİME, TEKİRDAĞ TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ VE İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNDEN 45 PERSONEL KATILDI. GÜBRE TAKİP SİSTEMİ, GÜBRELERİN ÜRETİMİ, İTHALATI, İHRACATI, PİYASA GÖZETİMİ VE DENETİMİ KONULARI HAKKINDA TEORİK EĞİTİMLERİN YANI SIRA NUMUNE ALMA İŞLEMLERİ VE GÜBRE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN UYGULAMALI EĞİTİMLER VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ’da gübre denetçi eğitimi yapıldı
112 views
07 Temmuz 2021 - 19:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarımda Kullanılan Gübrelerin Piyasa Gözetimi ve Denetimi faaliyetlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla, Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde Gübre Denetçi Eğitimi düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından yapılan eğitime, Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerinden 45 personel katıldı. Gübre Takip Sistemi, gübrelerin üretimi, ithalatı, ihracatı, piyasa gözetimi ve denetimi konuları hakkında teorik eğitimlerin yanı sıra numune alma işlemleri ve gübre takip sistemi üzerinden uygulamalı eğitimler verildi. Tekirdağ’ın tarımsal potansiyeli göz önüne alındığında yoğun üretimden kaynaklı gübre kullanımının sürekli ve aktif olarak denetlenmesi önem arz ediyor. Tekirdağ’da faaliyette bulunan 193 gübre dağıtıcısı, 13 lisanslı gübre üreticisi-ithalatçısı ve 5 adet depolama ve dolum tesisleri düzenli olarak denetlenmekte ve gerektiğinde lisans belgeleri, tescil belgeleri, etiketleri açısından denetleniyor. Aynı zamanda gübrelerden numuneler alınarak içerik analizleri yapılıyor. Yapılan eğitim ile “Gübre Denetçisi” personel sayısı artırılarak tüm ilçelerdeki denetimlerin eksiksiz yapılması amaçlanıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.