Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’da bin 335 müteahhit sınıflandırıldı

TEKİRDAĞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNCE YAPI MÜTEAHHİTLERİN SINIFLANDIRILMASI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA, BİN 335 MÜTEAHHİT SINIFLANDIRILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ’da bin 335 müteahhit sınıflandırıldı
123 views
26 Ocak 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, yapı müteahhitlerin sınıflandırılması ve kayıtlarının tutulması çalışmaları kapsamında bin 335 müteahhit sınıflandırıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması ve kayıtlarının tutulması hakkında yönetmelik ile yapı ruhsatları düzenlenirken yapı müteahhitlerine sınıflandırma mecburiyeti getirilmesi üzerine, yapı ruhsatına tabi her türlü yapım işinde, yapı müteahhitliğini üstlenecek olan gerçek ve tüzel kişiler yönetmelik kapsamında, ekonomik ve mali, mesleki yeterlilikler esas alınarak; A, B, B1, C, C1, D, D1, E, E1, F, F1, G. G1 ve H olmak üzere gruplandırılıyor” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Artık yapı ruhsatına imza atmak için yapı müteahhitliği yetki belge numarası yeterli olmayıp, ayrıca bununla beraber sınıf şartı da aranıyor. H grubu için herhangi bir yeterlilik aranmaz iken, G Grubu almak isteyenlerden, iş deneyim belgesi, banka referans mektubu ve iş gücü kriteri, F,E,D,B,A grupları için ekonomik ve mali, mesleki ve teknik yeterlik, banka referans mektubu ile işgücü kriterleri aranıyor. Bu kapsamda bugüne kadar Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 2 adet B, 3 adet C, 1 adet C1, 7 adet D, 1 adet D1, 15 adet E, 1 adet E1, 116 adet F, 2 adet F1, 160 adet G, 7 adet G1 ve 1020 adet H olmak üzere toplam bin 335 müteahhidin sınıflandırma işlemi gerçekleştirildi” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.