Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ AFAD’dan ‘Afet çantam hazır sizinki hazır mı’ videosu

BU KAPSAMDA, İL AFAD MÜDÜRÜ RECEP EROL; VALİ AZİZ YILDIRIM, İL EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ERDUĞAN VE İL JANDARMA KOMUTANI KD. ALB. OSMAN KILIÇ’A AFET VE ACİL DURUM ÇANTASI TAKDİM EDEREK, ÇANTANIN İÇERİĞİ VE NASIL HAZIRLANMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ AFAD’dan ‘Afet çantam hazır sizinki hazır mı’ videosu
100 views
26 Mart 2021 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce ‘Benim afet çantam hazır sizinki hazır mı’ sloganıyla paylaşılan video büyük beğeni topladı. İl Müdürü Erol, afet çantasının içerisinde olması gereken malzemeler hakkında bilgi verdi.

İçişleri Bakanlığınca toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edilmişti. Olası bir afete karşı acil gereksinimlerin ve değerli evrakların saklandığı “Afet ve Acil Durum Çantası”nın kişinin ve sevdiklerinin hayatını kurtarabileceğinin önemi vurgulandı.

Bu kapsamda, İl AFAD Müdürü Recep Erol; Vali Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç’a Afet ve Acil Durum Çantası takdim ederek, çantanın içeriği ve nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgilendirmede bulundu.

Ayrıca İl AFAD Müdürlüğü tarafından ‘Benim afet çantam hazır sizinki hazır mı’ sloganıyla hazırlanan video büyük beğeni topluyor. Videoda İl AFAD Müdürü Recep Erol, Afet ve Acil Durum Çantası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Çantanın önemi ve olması gerekenler

Erol açıklamalarında, “Hepimizin bildiği gibi afet ve acil durumda özellikle yaşamış olduğumuz ilimiz, birinci derece deprem bölgesindedir. bu sebepledir ki depremleri nerede, nasıl ve hangi saatlerde olacağı belli değil. Bize düşen görev ise her buna hazırlıklı olmak. Bu bakımdan da herhangi bir deprem ile karşı karşıya kaldığımızda eğer binamız sağlamsa, binamızdan tahliyemizi yapabildiysek, tahliye yapmadan önce hızlı bir şekilde afet ve acil durum çantamızı yanımıza alıyor ve toplanma alanına intikal ediyoruz. Bu toplanma alanına giderken afet ve acil durum çantamız yanımızda olması gerekiyor. Şimdi sırasıyla bir bakalım. Öncellikle ilk yardım çantamızı afet çantamızda bulunduruyoruz. Bununla beraber hayatımıza giren telefonlarımız çok önemli. Yakınlarımızdan haber almak için şarjlarımız veya powerbakın yanımızda bulunması önem arz eder. Gelişmelerden haberdar olmak için bir radyomuzun yanımızda bulunması önemlidir. Düdük, çakmak, çakı, gece durumunda el feneri, kalem, çöp poşeti, radyo ve el fenerinde kullanılacak piller, not defteri, diş fırçası ve diş macunu, el mendili, yağmurluk, ıslak mendil, maske, sabun gibi diğer yardımcı malzemeleri de çantamızda bulundurabiliriz. Önemli başka bir konuda önemli evraklarımızı da bu çantamızda bulundurabiliriz. Susuzluğumuzu giderebilecek kadar suyumuz, açlık ihtiyacımızı giderebilecek kadar kraker, buna benzer gıdalar çantaya konulabilir. Devletimizin yardımları, imkanları bölgemizde intikal edinceye kadar kendi ihtiyaçlarımızı devam ettirebilmemiz için lazım olan bir çantadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.