Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Karlık Caddesi genişletiliyor

KARLIK CADDESİ’NDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEREK GÜZERGÂHTA YAPILACAK İŞLEMLERİ PLANLAYAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL, TRAFİK AKIŞININ DAHA RAHAT VE GÜVENLİ HALE GETİRİLMESİ İÇİN GEREKENİN YAPILACAĞINI İFADE ETTİ. YÜKSEL, “SÜLEYMANPAŞA’MIZDA ARAÇ TRAFİĞİNİN EN YOĞUN OLDUĞU GÜZERGÂHLARDAN BİRİ OLAN KARLIK CADDESİ ÜZERİNDE, TRAFİK AKIŞINI RAHAT VE DAHA GÜVENLİ HALE GETİRMEK AMACIYLA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİK. GÜZERGÂHTA YAPACAĞIMIZ İŞLERİ PLANLAYARAK, PROJENİN DETAYLARINI YERİNDE DEĞERLENDİRDİĞİMİZ İNCELEMEDE, YOLUN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ GENİŞLETİYORUZ. KALAN KISMI İÇİN İZİNLERİ BEKLEYECEĞİZ. EN KISA SÜREDE BU NOKTADAKİ ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLAYARAK İLÇEMİZİN ÖNEMLİ BİR YOL VE TRAFİK SORUNUNU DAHA ORTADAN KALDIRACAĞIZ,” DİYE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Süleymanpaşa Karlık Caddesi genişletiliyor
154 views
14 Ekim 2021 - 17:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçenin uzun yıllar boyunca kanayan yarası haline gelen yol sorunlarını birer birer ortadan kaldırmaya devam ediyor. Araç trafiğinin yoğun olduğu Karlık Caddesinde yol genişletme çalışmaları başlatılırken, asfalt ve kilit taş çalışmaları da hız kesmeden sürüyor.

Yol genişliğinin yetersiz kalması nedeniyle en yoğun trafik koşullarının oluştuğu, Çiftlikönü ve Atatürk Mahallelerini birbirine bağlayan Karlık Caddesinde yol genişletme çalışmaları başlatan Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, caddenin Selimiye Camii’nden Asri Mezarlığa kadar olan bölümündeki çalışmaları tamamladı. Caddenin diğer kısımları için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Asri Mezarlıkta yapılacak olan taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından, yol genişletme çalışmaları kaldığı yerden devam edecek.

Karlık Caddesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek güzergâhta yapılacak işlemleri planlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, trafik akışının daha rahat ve güvenli hale getirilmesi için gerekenin yapılacağını ifade etti. Yüksel, “Süleymanpaşamızda araç trafiğinin en yoğun olduğu güzergâhlardan biri olan Karlık Caddesi üzerinde, trafik akışını rahat ve daha güvenli hale getirmek amacıyla yürüttüğümüz yol genişletme çalışmalarını inceledik. Güzergâhta yapacağımız işleri planlayarak, projenin detaylarını yerinde değerlendirdiğimiz incelemede, yolun büyük bir bölümünü genişletiyoruz. Kalan kısmı için izinleri bekleyeceğiz. En kısa sürede bu noktadaki çalışmalarımızı tamamlayarak ilçemizin önemli bir yol ve trafik sorununu daha ortadan kaldıracağız” dedi.

Asfalt çalışmaları sürüyor

Öte yandan, Ortacami Mahallesi Kılıçer Sokakta da zemin kaldırma ve asfalt serimi gerçekleştirildi, yol çizgileri de çekilerek sadece iki günde sokak yeniden araç trafiğine açıldı. Ayrıca Hürriyet Mahallesi Kar Sokakta yapımı tamamlanan menfezin bağlantı yolları da asfaltlanarak, mahalleyi ikiye bölen derenin üzerinden araç trafiği sağlanmış oldu.

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, mevsimsel yağışlar başlayıncaya kadar asfalt çalışmalarının süreceği, yol, kaldırım yapım ve tamirat işlemlerinin ise hız kesmeden sürdürüldüğü belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.