Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesinde asgari ücret 5 bin TL oldu

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ PROTOKOLÜ, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL İLE HİZMET-İŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL YILDIZ’IN KARŞILIKLI İMZALARI İLE YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Süleymanpaşa Belediyesinde asgari ücret 5 bin TL oldu
96 views
02 Şubat 2022 - 18:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, 2022 yılında kurumda çalışan personel için taban maaşı net 5 bin TL olarak belirledi.

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HİZMET-İŞ Sendikası ve Süleymanpaşa Belediyesi arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi uyarınca belediyede çalışan en düşük maaşlı personel, aylık en az 5 bin TL maaş alacak. Böylece maaşlara hatırı sayılır zam yapılırken çalışanlar 2021 yılı enflasyon oranı üzerinde maaş artışı almış oldular.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile HİZMET-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız’ın karşılıklı imzaları ile yürürlüğe giren Toplu İş Sözleşmesi Protokolü töreninde Sendika Avukatı Abdulkerim Çevik’in yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesi HİZMET-İŞ Sendikası iş yeri temsilcileri de hazır bulundu.

“Çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun”

Toplu İş Sözleşmesi sonrası açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak en düşük personel maaşımızı net 5 bin TL olarak belirledik. HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HİZMET-İŞ Sendikasıyla gerçekleştirdiğimiz toplu sözleşmemizin, başta çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm kurumumuz için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

HİZMET-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ise, “Toplu Sözleşme görüşmelerimiz sırasında kurumun imkânları dâhilinde her türlü fedakârlığı yapan ve kurum imkânlarını sonuna kadar kullanan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’e gösterdiği yaklaşımdan ötürü teşekkür ediyor, emekçi kardeşlerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.