Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sokakta yaşayan canlar geçici bakımevinde de güvende

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ, HEM BAKIMI SÜREN SOKAK HAYVANLARININ HEM DE ÇALIŞANLARIN VE ZİYARETÇİLERİN SALGIN RİSKİNDEN KORUNMALARI AMACIYLA DÜZENLİ OLARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sokakta yaşayan canlar geçici bakımevinde de güvende
82 views
09 Şubat 2021 - 10:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, bir yandan korona virüsü salgını ile mücadelesini taviz vermeden sürdürürken diğer yandan sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, hem bakımı süren sokak hayvanlarının hem de çalışanların ve ziyaretçilerin salgın riskinden korunmaları amacıyla düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Birimi bünyesinde faaliyet gösteren ve sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, genel sağlık bakımları ve ihtiyaç halinde çeşitli cerrahi operasyonların yapılması gibi hizmetlerin yürütüldüğü ve yüzlerce sokak hayvanının aynı anda bakımının yapılabildiği Geçici Bakımevi, Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından detaylı bir şekilde dezenfekte edildi. Düzenli olarak gerçekleştirilen dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında, Geçici Bakımevi idari binası, ameliyathane, genel alanlar ve hayvanların barındığı alanlar ilaçlanarak virüs bulaşma riski bertaraf edildi.

Düzenli olarak ilaçlanıyor

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, korona virüsünün düşük bir ihtimalle de olsa insandan hayvana ve hayvandan insana bulaşma riski bulunduğu, virüsün Geçici Bakımevinde barındırılan hayvanlar, hayvan sahiplenmek için gelen ziyaretçiler ve kurum çalışanlarını enfekte etmesinin önüne geçilmesinin amaçlandığı ve dezenfeksiyon çalışmalarının salgın riski tamamen ortadan kalkana kadar düzenli olarak sürdürüleceği belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.