Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehrin geçmişi toplanıyor

TEKİRDAĞ’DA ŞEHRİN BİNLERCE YILLIK GEÇMİŞİNİ, KENTTE AİT TARİHSEL VE KÜLTÜREL MİRASI YAŞATARAK GELECEK NESİLLERİN KULLANIMINA SUNMAK ÜZERE MALZEMELER TOPLANIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şehrin geçmişi toplanıyor
251 views
23 Ekim 2020 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’da şehrin binlerce yıllık geçmişini, kentte ait tarihsel ve kültürel mirası yaşatarak gelecek nesillerin kullanımına sunmak üzere malzemeler toplanıyor.

Tekirdağ’da kentin binlerce yıllık geçmişini, kentte ait tarihsel ve kültürel mirası yaşatarak gelecek nesillerin kullanımına sunmak ve hizmet verilen bölgenin yerel belleğini oluşturmak üzere kurulan Tekirdağ Kent Arşivine materyal konusundan destek bekleniyor.

Kentin geçmişini geleceğe aktarmak konusunda yapılan açıklamada, “Eski belgeler (ferman, berat, nişan, vakfiye, soy kütüğü, senet, nüfus tezkeresi, tapu senedi, telgraf), eski Tekirdağ fotoğrafları, şehir tarihine ışık tutan mektuplar, kartpostallar, telgraflar, Tekirdağ meşhurlarının el yazıları, defterleri, notları, Tekirdağlı ressamların resimleri, tabloları, desenleri, karikatürleri, Tekirdağlı hattatlara ait hat, tezhip ve ebru levhaları, eski ses kayıtları, makara bantlar, kasetler (özellikle Tekirdağlı meşhurların seslerinin kayıtlı olduğu materyaller), taş plaklar, plaklar (33’lük, 45’lik), cd’ler, belge niteliği taşıyan eski video kayıtları, video kasetleri, Tekirdağ ile ilgili belgesel filmler, cd’ler, Tekirdağ ile ilgili kitaplar, Tekirdağlı yazarların kitapları, Tekirdağ ile ilgili tezler, tekirdağ’da basılmış gazete, dergi, bülten, broşür, şehrin ticari hayatına ışık tutacak hesap defterli, ambar defterivb, Tekirdağ’da düzenlenmiş kültürel faaliyetler ile ilgili eski afiş, davetiye ve etkinlik fotoğrafları” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.