Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şarköy sofralık üzümleri İstanbul’a gönderiliyor

TEKİRDAĞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ OKTAY ÖCAL, ŞARKÖY İLÇESİNE BAĞLI KİRAZLI MAHALLESİ VE ÇINARLI MAHALLESİNDEKİ SOFRALIK ÜZÜM ÜRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ. KİRAZLI MAHALLE MUHTARI LÜTFÜ AKŞAR VE ÇINARLI MAHALLE MUHTARI COŞKUN TEKİN’DEN BİLGİ ALAN ÖCAL, “BAĞCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ VE MODERNİZASYONU” KAPSAMINDA TELLİ BAĞ KURULUMU İÇİN GEREKLİ MALZEMELERİN TEMİNİ AMACIYLA PROJENİN HAZIRLANIP BAKANLIĞA SUNULACAĞINI SÖYLEDİ. SOFRALIK ÜZÜMLERİN İSTANBUL’DA TOPTANCI HALİNE GÖNDERİLDİĞİ VE AYRICA TARIM KREDİ KOOPERATİFİNİN ALIM YAPTIĞI BİLGİSİNİ DE ALAN ÖCAL, MEMNUNİYETİNİ BELİRTEREK, MARKET ZİNCİRLER VASITASIYLA TARIMSAL ÜRÜNLERİN DİREK PAZARLANMASININ ÜRETİCİ VE TÜKETİCİYİ KORUYACAĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şarköy sofralık üzümleri İstanbul’a gönderiliyor
134 views
23 Eylül 2021 - 10:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinin bağlarında yetişen sofralık üzümler, İstanbul’daki toptancı haline gönderiliyor. Tarım ve Orman İl Müdürü Öcal, ilçedeki bağcıları ziyarete ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Şarköy ilçesine bağlı Kirazlı Mahallesi ve Çınarlı Mahallesindeki sofralık üzüm üreticileri ile bir araya geldi. Kirazlı Mahalle Muhtarı Lütfü Akşar ve Çınarlı Mahalle Muhtarı Coşkun Tekin’den bilgi alan Öcal, “Bağcılığın Geliştirilmesi ve Modernizasyonu” kapsamında telli bağ kurulumu için gerekli malzemelerin temini amacıyla projenin hazırlanıp bakanlığa sunulacağını söyledi. Sofralık üzümlerin İstanbul’da toptancı haline gönderildiği ve ayrıca Tarım Kredi Kooperatifinin alım yaptığı bilgisini de alan Öcal, memnuniyetini belirterek, market zincirler vasıtasıyla tarımsal ürünlerin direk pazarlanmasının üretici ve tüketiciyi koruyacağını söyledi.

Ardından Mursallı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Üzüm İşleme Tesisini ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Özcan Karaca’dan bilgi alan İl Müdürü Öcal, sezonun hayırlı olmasını dileyerek, işletme kapasitesinin artırılması kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığına Kırsal Kalkınma Yatırım desteklerinin mevcut olduğunu ve başvuru yapmaları halinde desteklemelerden yararlanabileceklerini söyledi.

Daha sonra Şarköy Tarım Kredi Kooperatifini de ziyaret eden Öcal, “Çayır, Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında hayvancılıkla uğraşan üreticilere yem bitkisi tohum desteklemesi kapsamında İtalyan çimi (süt otu) ile yonca tohumu dağıtımını gerçekleştirdi.

Öcal, son olarak Şarköy Kaymakamı Hakan Kılınçkaya’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.