Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okul kantinlerine ve balıkçılara sıkı denetim

ÖZELLİKLE KANTİNLERDE ÜRETİLEN GIDALARIN HİJYENİK KOŞULLARDA HAZIRLANIP HAZIRLANMADIĞI, KORONA VİRÜSÜ SALGINI TEDBİRLERİNİN UYGULANIP UYGULANMADIĞI, RUHSAT VE DİĞER EVRAK DENETİMLERİ GİBİ KONTROLLERİ TİTİZLİKLE YERİNE GETİREN ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞININ KORUNMASI VE EĞİTİM HAYATININ AKSAMAMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORLAR. ALINAN BİLGİYE GÖRE, İLÇE GENELİNDEKİ TÜM OKUL KANTİNLERİ TEK TEK DENETİME TABİ TUTULACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul kantinlerine ve balıkçılara sıkı denetim
82 views
16 Eylül 2021 - 18:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, insan sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda ürünlerinin satışını yapan işletmelere yönelik denetimlerini sürdürürken, okulların açılması ve yüz yüze eğitimin yeniden başlaması sonrası okul kantinlerinde denetimlere başladı.

Özellikle kantinlerde üretilen gıdaların hijyenik koşullarda hazırlanıp hazırlanmadığı, Korona virüsü salgını tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığı, ruhsat ve diğer evrak denetimleri gibi kontrolleri titizlikle yerine getiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlığının korunması ve eğitim hayatının aksamaması için çaba gösteriyorlar. Alınan bilgiye göre, ilçe genelindeki tüm okul kantinleri tek tek denetime tabi tutulacak.

Balıkçılara tazelik ve uygunluk denetimi

Ayrıca Eylül ayı ile birlikte balık avı sezonunun başlamasının ardından, tezgâhları süslemeye başlayan balıkların tazeliğinin yanı sıra yasa ve yönetmeliklere uygun boylarda satılıp satılmadıklarının da denetimini gerçekleştiren zabıta ekipleri, olması gerekenden küçük boylarda balık satışı yapılmaması uyarısını balıkçı esnafı ile paylaşıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.