Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kötü kokular milyonlarca ceza yazdırdı

TEKİRDAĞ’IN ÇORLU İLÇESİNDE KÖTÜ KOKU ŞİKAYETLERİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN EKİPLER, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN YAPTIKLARI DENETİMLERDE KÖTÜ KOKU YAYAN İŞLETME VE TESİSLERE MİLYONLARCA İDARİ PARA CEZASI YAZDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kötü kokular milyonlarca ceza yazdırdı
88 views
30 Ağustos 2021 - 14:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kötü koku şikayetleri üzerine harekete geçen ekipler, gece gündüz demeden yaptıkları denetimlerde kötü koku yayan işletme ve tesislere milyonlarca idari para cezası yazdı.

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi Esentepe, Hürriyet, Alipaşa, Kazımiye ve Muhittin Mahallelerinde meydana gelen koku şikayetleri ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı. Bölgede bulunan sanayi tesisleri gece gündüz demeden denetim altına alındı. Denetimlerde, kirletici vasfı yüksek olan sanayi tesislerinde özellikle şikayetlerin yaşandığı gece geç saatlerde (00.00-07.00) sanayi tesislerinde emisyon ölçümleri yapılmak suretiyle yanma gazları, toz, uçucu organik bileşikler (voc), koku vb. parametrelerin ölçümü gerçekleştirildi. Bununla birlikte denetimlerde bölgede genel bir tarama da yapılmakta atık yakma vb. bir kirlilik tespit edilmesi halinde hemen müdahale ediliyor.

Hava kirliliğini engellemek için 110 adet denetim gerçekleştirilirken ve 69 adet tesisin bacalarında kirletici gaz ölçümleri yapıldı. Hava kirliliği konusunda 12 işletmeye toplam 1 milyon 512 bin 550 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca geceleri yapılan denetimlerde tehlikesiz ve ambalaj atıklarını yaktığı tespit edilen toplam 3 adet işletmeye 750 bin TL idari para cezası uygulanarak sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 2021 yılında bin 703 adet çevre denetimi gerçekleştirilerek, toplam 20 milyon 18 bin TL idari para cezası uygulandı.

Bununla beraber Çorlu ilçesi Esentepe Mahallesi’nde bulunan Emlak Konutları Aile Sağlığı Merkezi bahçesine Mobil Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kuruldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.