Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İki günlük kar mesaisi ile Süleymanpaşa yolları açık kaldı

ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA, SEMETLİ MAHALLESİ MEZARLIK YOLU VE KÖY İÇİ YOLLAR TEMİZLENDİ. KARABEZİRGAN-HAYRABOLU VE DOĞRUKKARACAMURAT-HAYRABOLU BAĞLANTI YOLLARI, KAŞIKÇI-KAZANDERE İLE MERMER-YENİKÖY MAHALLELERİ ARASI VE SEYMENLİ İLE FERHADANLI MAHALLELERİ BAĞLANTI YOLLARI İLE ANA YOL BAĞLANTISI KARDAN ARINDIRILDI. KARACAKILAVUZ VE KARAHİSARLI MAHALLELERİ KÖY İÇİ YOLLARI, GÜVEÇLİ, ORTACA, NUSRATFAKI, YUKARIKILIÇLI, AHMEDİKLİ VE KAZANDERE MAHALLELERİ KÖY GİRİŞLERİ VE KÖY İÇİ YOLLARINDA KAR KÜREME, TUZLAMA VE BUZLANMA ÖNLEME ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AYRICA TATARLI-ORMANLI MAHALLELERİ ARASINDA YOLDAN ÇIKARAK KARDA MAHSUR KALAN BİR ARAÇ VE İÇİNDEKİ BİR VATANDAŞ DA SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İki günlük kar mesaisi ile Süleymanpaşa yolları açık kaldı
134 views
29 Ocak 2021 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Trakya genelinde etkili olan kar yağışı boyunca mesai mefhumu gözetmeden çalışarak özellikle kırsal mahallelerde ulaşımla ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmasının önüne geçti.

Süleymanpaşa’nın nispeten yüksek kesimlerindeki kırsal mahallelerde yoğunluğunu arttıran kar yağışı nedeniyle, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde 30 personelden oluşturulan özel bir ekip, 24 saat esasına dayanan bir çalışma ile köy yollarının açık tutulması için mesai harcadı.

2 adet kar küreme ve tuzlama aracı, yol açımı için 4 adet greyder, tuzlamada kullanılacak 2 adet kamyonet ve 5 adet kepçeden oluşan araç filosu ile yoğun kara maruz kalan yollarda çalışmalar yürütüldü.

Çalışmalar kapsamında, Semetli Mahallesi mezarlık yolu ve köy içi yollar temizlendi. Karabezirgan-Hayrabolu ve Doğrukkaracamurat-Hayrabolu bağlantı yolları, Kaşıkçı-Kazandere ile Mermer-Yeniköy Mahalleleri arası ve Seymenli ile Ferhadanlı Mahalleleri bağlantı yolları ile ana yol bağlantısı kardan arındırıldı. Karacakılavuz ve Karahisarlı Mahalleleri köy içi yolları, Güveçli, Ortaca, Nusratfakı, Yukarıkılıçlı, Ahmedikli ve Kazandere Mahalleleri köy girişleri ve köy içi yollarında kar küreme, tuzlama ve buzlanma önleme çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca Tatarlı-Ormanlı Mahalleleri arasında yoldan çıkarak karda mahsur kalan bir araç ve içindeki bir vatandaş da Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Titizlikle ve yoğun şekilde yürütülen kar mücadelesi çalışmaları neticesinde, 2 günlük zorlu mevsim şartları süresince Süleymanpaşa genelinde herhangi bir ulaşım sorunu oluşmadan süreç başarıyla yönetilmiş oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.