Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hasat denetimleri başladı

ÜLKE EKONOMİSİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLAN HUBUBATTA ARPA VE BUĞDAY HASADINA BAŞLANILMASI İLE BİRLİKTE ÜRÜN KAYIPLARININ EN AZA İNDİRİLMESİ AMACIYLA TEKİRDAĞ TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNCE HASAT KONTROLLERİ ÇALIŞMALARI BAŞLARKEN, EKİN SAHİPLERİNİN HASAT BAŞINDA BULUNMALARININ ÖNEMLİ OLDUĞU VURGUSU YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hasat denetimleri başladı
10 views
07 Temmuz 2021 - 19:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülke ekonomisi açısından önemli bir yere sahip olan hububatta arpa ve buğday hasadına başlanılması ile birlikte ürün kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hasat kontrolleri çalışmalarına başlandı. Ekin sahiplerinin hasat başında bulunmalarının önemli olduğu vurgusu yapıldı.

Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdür Oktay Öcal, İl Müdür Yardımcısı Ahmet Tokgöz ile birlikte teknik personelinde katılımıyla Yayabaşı Mahallesinde, Mahalle Muhtarı Sebahattin Oruç’un biçerdöver operatörlüğünde gerçekleştirilen buğday ürünü hasadına iştirak etti.

Üreticilerin büyük emek, zaman ve masrafla üretmiş oldukları ürünlerin en az kayıpla hasat edilmesini sağlamak amacıyla biçerdöver hasat kontrolleri İl ve İlçe Müdürlüklerindeki teknik ekipler tarafından etkin bir şekilde yapılıyor.

Hasat sahiplerine çağrı

Ürün hasadının daha sağlıklı olarak sürdürülebilmesi açısından ürün sahiplerinin mutlaka hasatta tarlasında olması ve hasada nezaret etmesi gerekiyor. İl Hasat koordinatörleri ve yetkili kontrolörlerim denetimlere hasat bitene kadar devam edecek. Hasat tebliğine aykırı hasat yapanların İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirilmesi, Tekirdağ’da hububat hasadının başarı ile gerçekleştirilmesi açısından önem arz ediyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.