Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Esnafa geri dönüşüm bilgilendirmeleri

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR HER TÜRLÜ ATIĞIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI AMACIYLA BAŞLATILAN “ATMAZSAN BATMAZ” PROJESİ KAPSAMINDA, TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER, KÖPRÜBAŞI MEVKİİ’NDE FAALİYET GÖSTEREN SÜPERMARKET, MAHALLE BAKKALI, MANAV, KASAP, KIRTASİYE GİBİ İŞLETMELERE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİREREK AMBALAJ ATIKLARININ KAYNAĞINDA AYRIŞTIRILMASI VE BİRİKTİRİLMESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDULAR. TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA ESNAFA VE VATANDAŞLARA GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLAR KONUSUNDA DUYARLI OLUNMASI ÇAĞRISINDA BULUNULDU. EKİPLER AYRICA ESNAF VE VATANDAŞLARIN BEKLENTİ VE TALEPLERİNİ DE NOT EDEREK İLGİLİ BİRİMLERE İLETTİLER.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Esnafa geri dönüşüm bilgilendirmeleri
383 views
31 Ağustos 2020 - 9:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, rutin olarak gerçekleştirdiği çöp toplama, sokak ve caddelerin temizliği ile Korona virüsü salgını sürecinde yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra kâğıt, plastik, metal gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının yoğun olarak üretildiği işletmelerde geri kazanılabilecek atıkların ayrıştırılması ile ilgili bilgilendirme çalışmalarını da sürdürüyor.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geri dönüştürülebilir her türlü atığın ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan “Atmazsan Batmaz” projesi kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Köprübaşı mevkisinde faaliyet gösteren süpermarket, mahalle bakkalı, manav, kasap, kırtasiye gibi işletmelere ziyaretler gerçekleştirerek ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve biriktirilmesi konusunda bilgilendirmede bulundu. Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada esnafa ve vatandaşlara geri dönüştürülebilir atıklar konusunda duyarlı olunması çağrısında bulunuldu. Ekipler ayrıca esnaf ve vatandaşların beklenti ve taleplerini de not ederek ilgili birimlere ilettiler.

Atmazsan batmaz projesi nedir?

Atmazsan Batmaz projesi, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen, ilçe genelinde her türlü geri dönüştürülebilir atığın çöpe gitmeden ekonomiye kazandırılması, çevre kirliliğinin azaltılması, vatandaşların geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi ve gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa bırakılmasını amaçlayan, Türkiye genelinde kamu kuruluşları başta olmak üzere uygulanan Sıfır Atık programı ile uyumlu şekilde çalışan, bir yıldır başarıyla sürdürülen örnek bir proje olarak öne çıkıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.