Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Din Görevlileri Haftası’nda imam ve müezzinlere kahvaltı

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN KAHVALTI ETKİNLİKLERİNİN İLK GÜNÜNDE, ESKİ TEKİRDAĞ İL MÜFTÜSÜ MAHMUT GÜRLEN DE İMAM HATİPLERE VE MÜEZZİNLERE İŞTİRAK ETTİ. DUALAR EŞLİĞİNDE BAŞLAYAN KAHVALTI ETKİNLİĞİNDE KONUŞAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HAKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ SALİH NURETTİN ÇEVİK, DİN GÖREVLİLERİNE BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL’İN SELAM VE SAYGILARINI İLETEREK, CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NI KUTLADI. ÇEVİK, İMAMLARIN BELEDİYEDEN TALEPLERİNİ DİNLEYEREK NOT ETTİ. ÇEVİK, İSLÂM’IN GÜZEL AHLAKINI, DİNİN GEREKLERİNİ, HZ. MUHAMMED (SAV)’İN HAYATI VE ÖĞRETİLERİNİ TOPLUMA AKTARMAK GİBİ YÜCE BİR GÖREVİ İFA EDEN DİN GÖREVLİLERİNİN BU KUTLU YOLDA YALNIZ OLMADIKLARINI, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ OLARAK İMKÂNLAR DÂHİLİNDE KENDİLERİNİN HER ZAMAN YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTTİ. ESKİ MÜFTÜ GÜRLEN DE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NI KUTLAYARAK ZORLU BİR VAZİFEYİ YERİNE GETİREN DİN GÖREVLİLERİNE GÖREVLERİNDE MUVAFFAKİYETLER DİLEDİ. KAHVALTIYA KATILAN İMAM VE MÜEZZİNLER DE TEK TEK SÖZ ALARAK CAMİLERİNDEKİ EKSİKLİKLER, CEMAATİN VE KENDİLERİNİN GÖREVLERİ İLE İLGİLİ TALEPLERİNİ İLETTİLER.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Din Görevlileri Haftası’nda imam ve müezzinlere kahvaltı
93 views
05 Ekim 2021 - 11:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi, her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, ilçede görev yapan imam hatip ve müezzinler için kahvaltı programı organize etti.

Salgın tedbirleri kapsamında, Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı’nda düzenlenen kahvaltı organizasyonuna 35’er kişilik gruplar halinde kabul edilen din görevlileri, etkinlikte bir araya gelerek cami görevlilerinin ve cemaatlerinin talep ve beklentilerini belediye yetkililerine iletme ve fikir alışverişinde bulunma imkânına kavuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen kahvaltı etkinliklerinin ilk gününde, Eski Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen de imam hatiplere ve müezzinlere eşlik etti. Dualar eşliğinde başlayan kahvaltı etkinliğinde konuşan Süleymanpaşa Belediyesi Hakla İlişkiler Müdürü Salih Nurettin Çevik, din görevlilerine Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in selam ve saygılarını ileterek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı. Çevik, imamların belediyeden taleplerini dinleyerek not etti. Çevik, İslâm’ın güzel ahlakını, dinin gereklerini, Hazreti Muhammed’in (sallalahü aleyhi vesellem) hayatı ve öğretilerini topluma aktarmak gibi yüce bir görevi ifa eden din görevlilerinin bu kutlu yolda yalnız olmadıklarını, Süleymanpaşa Belediyesi olarak imkânlar dâhilinde kendilerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti. Eski Müftü Gürlen de Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayarak zorlu bir vazifeyi yerine getiren din görevlilerine görevlerinde muvaffakiyetler diledi. Kahvaltıya katılan imam ve müezzinler de tek tek söz alarak camilerindeki eksiklikler, cemaatin ve kendilerinin görevleri ile ilgili taleplerini iletti.

Kahvaltının ardından, Süleymanpaşa Belediyesinin küçük hediyelikleri takdim edildi ve organizasyon toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.