Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorlu’da kentsel dönüşüm ve strateji belgesi çalışmaları başladı

ÇORLU BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTSEL DÖNÜŞÜM STRATEJİ BELGESİNİN ALIMININ HAZIRLIKLARI İÇİN İHALEYİ ALAN YÜKLENİCİ FİRMA MARMARA ŞEHİRCİLİK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJE GELİŞTİRME YÖNETİM A.Ş. İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTININ ARDINDAN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çorlu’da kentsel dönüşüm ve strateji belgesi çalışmaları başladı
156 views
25 Ağustos 2020 - 9:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorlu Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinin alımının hazırlıkları için ihaleyi alan yüklenici firma Marmara Şehircilik Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Yönetim A.Ş. ile gerçekleştirilen toplantının ardından çalışmalara başlandı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında Çorlu Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan ve İbrahim Turgut Bolat ile birim müdürleri ve personelin yanı sıra yüklenici firma Marmara Şehircilik Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Yönetim A.Ş. yetkilileri katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Hazırlanması talimatları çerçevesinde 6306, 5393 ve 5366 sayılı kanunlar kapsamında Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi ve “Uygulama Rehberi” hazırlanmasına dair firma yetkilileri tarafından sunum gerçekleştirildi.

Bu doğrultuda yüklenici firma tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce istenilen Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinin hazırlanması ve Çorlu’daki afet riski en yüksek olan alanlar tespit edilerek üç ay içerisinde Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi ve Raporu hazırlanacak ve Çorlu Belediyesi’nce bakanlığa sunulacak. Stratejik Belgenin bakanlıktan onay alması halinde kentsel dönüşüme başlanacak.

Sunum ve toplantının ardından Çorlu’da projeye başlayan Marmara Şehircilik Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme Yönetim A.Ş. çalışmalarını sürdürüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.