Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye personeline Afet ve Acil Durum eğitimi

2021 TÜRKİYE AFET EĞİTİM YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA AFET VE ACİL DURUM (AFAD) TEKİRDAĞ İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ERGENE BELEDİYESİ ORTAKLIĞINDA ERGENE BELEDİYESİ PERSONELİNE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye personeline Afet ve Acil Durum eğitimi
159 views
09 Mart 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı etkinlikleri kapsamında Afet ve Acil Durum (AFAD) Tekirdağ İl Müdürlüğü ile Ergene Belediyesi ortaklığında Ergene Belediyesi personeline Afet farkındalık eğitimi verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 2021 yılının Türkiye’de Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi dolayısıyla Ergene Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Tekirdağ İl Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan çalışma kapsamında Ergene Belediyesi çalışanlarına afet eğitim verildi.

Ergene Belediyesi Ulaş Düğün Salonu’nda gerçekleşen eğitimde afet eğitimcisi ve aynı zamanda Ergene Belediyesi zabıta memuru olan Emre Bayraktar afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları gibi konuları içeren afet bilinci, arama ve kurtarma, yangın, ilk yardım, gönüllülük, kimyasal biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) tehdit ve tehlikeler, sivil savunma gibi başlıklarda eğitim verildi.

Pandemi nedeniyle gruplar halinde verilen eğitimler sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İçişleri Bakanlığımızca 2021 yılının Türkiye’de Afet ve Eğitim Yılı ilan edilmesiyle birlikte, Tekirdağ İl AFAD ve Acil Durum Müdürlüğünce yürütülen eğitim çalışmaları kapsamında belediye personelimize eğitim verildi. Gerçekleşen eğitimde belediye personelimize hayat kurtaran bilgiler verilerek Afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiğini aktarıldı. Yaşadığımız şehrin deprem bölgesi olduğunu hiçbir vatandaşımız unutmamalı. Bu konuda tüm vatandaşlarımız bu bilgilere sahip olmalıdır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.