Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bakan Yardımcısı Büyükdede, Tekirdağ’da

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCISI HASAN BÜYÜKDEDE TEKİRDAĞ’IN ERGENE İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN SANAYİ TESİSLERİ ARASINDA YER ALAN GÜLLE ENTEGRE TEKSTİL İŞLETMELERİ FABRİKASINI ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan Yardımcısı Büyükdede, Tekirdağ’da
13 views
05 Ekim 2021 - 12:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde faaliyet gösteren sanayi tesisleri arasında yer alan bin entegre tekstil fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Beraberinde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ile birlikte fabrikayı ziyaret eden Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye Tenoks Sıfır Atıksu ile Geri Kazanım Tesisi tanıtıldı. Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Büyükdede ve Vali Yıldırım, Tenoks Sıfır Atıksu ile Geri Kazanım Tesisi’ni inceledi.

Ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Büyükdede ve Vali Yıldırım ve Ergene Kaymakamı Taşçı’ya Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal ile firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Gülle eşlik etti.

Tekstil İşletmeleri ile bir arıtma teknoloji firmasının uygulamalı olarak gerçekleştirdiği proje ile biyolojik ve kimyasal arıtma sistemine gereksinim kalmaksızın boyahane üretim atık suyun inovatif bir sistem ile yüzde 95 geri kazanımı sağlandığı ilesi sürüldü. Enerjilendirilmiş oksijen ile atıksu ve atık gaz ortamlarında organik bileşikler üzerinde enerjilendirilmiş oksijen ile yüzde 99’a varan organik madde mineralizasyon verimlerinde arıtma gerçekleştirebilen Tetroks olarak adlandırılan bir Cold Atmospheric Plasma (CAP) sistemi ile gerçekleştirilen sistemde herhangi bir kimyasal kullanılmadan yüzde 95 su geri kazanımı sağlandığı ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.