Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atölyeler üretiyor, belediye tasarruf ediyor

TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ, FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ATÖLYELERİNDE BELEDİYENİN İHTİYAÇ DUYDUĞU EKİPMANLARI KENDİ İMKÂNLARI İLE ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atölyeler üretiyor, belediye tasarruf ediyor
134 views
07 Şubat 2022 - 17:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde belediyenin ihtiyaç duyduğu ekipmanları kendi imkânları ile üretmeye devam ediyor. Son olarak köklere zarar vermeden ağaç ve fidanları topraktan sökmeye yarayan araç üretilerek kullanıma hazır hale getirildi.

Yeni ekipman, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından oluşturulan fidanlıkta yetiştirilen fidanlar başta olmak üzere belli boylara ulaşan ağaçların kökleri zarar görmeden yerlerinden sökülerek yeni yerlerine yerleştirilmelerine olanak sağlıyor.

Son rötuşları Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki atölyelerde, belediye personeli tarafından yapılarak son haline getirilen aracı yerinde inceleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, atölyede kendi imkânları ile ürettikleri ekipmanlar sayesinde milyonlarca liralık tasarruf elde ettiklerini ifade etti. Yüksel, “Belediye atölyelerimizde imal ettiğimiz araç ve ekipmanlara bir yenisini daha ekledik. Süleymanpaşa Belediyesi olarak kurduğumuz fidanlıkta yetiştireceğimiz fidanlar başta olmak üzere, belli bir boya ulaşan ağaçların köklerine zarar vermeden sökülmesini sağlayan aracı, kendi imkânlarımızla yaptık. Avrupa’nın birçok ülkesinde kullanılan araçlardan modelleyerek imal ettiğimiz fidan ve ağaç sökme makinemizin ilk testini gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta sahada kullanmaya başlayacağımız yeni aracımız hayırlı olsun” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.