Tekirdağ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Afet farkındalık eğitiminin ilki Malkara’da yapıldı

TEKİRDAĞ AFAD İL MÜDÜRÜ RECEP EROL’DA YAPTIĞI KONUŞMASINDA TÜM BİRİMLERE 40’AR DAKİKALIK EĞİTİMLER VERİLECEĞİNİ BELİRTEREK, “TEKİRDAĞ’DA DÜZENLENEN EĞİTİM SEMİNERLERİNİN İLKİNİ MALKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. İLÇEDE YETİŞTİRECEĞİMİZ EĞİTMEN ARKADAŞLAR MALKARA GENELİNDE EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDECEKLER. ÜLKEMİZ BİR AFET ÜLKESİ. DEPREM ÜLKESİ. BU AFETLER OLACAK. BU BİR GERÇEK. BİZE DÜŞEN GÖREV İSE FARKINDA OLMAK, BİLİNÇLİ OLMAK, HAZIR OLMAK. HER AN BİR AFET OLACAKMIŞ GİBİ, HER AN BİR DEPREM OLACAKMIŞ GİBİ AFETLERE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ” DİYE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Afet farkındalık eğitiminin ilki Malkara’da yapıldı
131 views
05 Şubat 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca ‘ Türkiye Afet Eğitim Yılı’ olarak ilan edilen 2021 yılının Tekirdağ’da AFAD tarafından yapılması planlanan güncelleme eğitimi, Malkara’da yapıldı.

Malkara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapılan Eğitim Seminerine Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, AFAD Müdürü Recep Erol, Malkara İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutan , İlçe Milli Eğitim Müdür, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, İlçe Gençlik ve Spor Müdür, İlçe Müftüsü, Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürü ile daire amirleri ve okul müdürleri katıldılar.

AFAD Personeli toplantıya katılanlara maske ve broşür dağıttı.

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel eğitim toplantısının açılış konuşmasında eğitimlerin toplumun tüm kesimlerine ulaşacağını, afetlerin sadece depremden meydana gelmediğini, yangın, sel, çığ, heyelan gibi afetlerin başta olduğunu, afet bilincinin toplumun her kesimine yerleşmesi gerektiğini belirterek, “2021 yılının tamamına yayacağımız eğitimlerde hazırlıklarımızı en üst seviyeye çıkaracağız. Daire Müdürlerimiz, dairelerde çalışan personelimiz, muhtarlarımız, Belediye Personelimiz, Kent Konseyi ile ortaklaşa eğitimler verecek ve halkımızı afetlere hazırlayacağız” dedi.

Tekirdağ AFAD İl Müdürü Recep Erol’da yaptığı konuşmasında tüm birimlere 40’ar dakikalık eğitimler verileceğini belirterek, “Tekirdağ’da düzenlenen eğitim seminerlerinin ilkini Malkara’da gerçekleştiriyoruz. İlçede yetiştireceğimiz eğitmen arkadaşlar Malkara genelinde eğitim vermeye devam edecekler. Ülkemiz bir afet ülkesi. Deprem ülkesi. Bu afetler olacak. Bu bir gerçek. Bize düşen görev ise farkında olmak, bilinçli olmak, hazır olmak. Her an bir afet olacakmış gibi, her an bir deprem olacakmış gibi afetlere hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

AFAD Şube Müdürü Serap Kızılırmaklı Eğitim Seminerine katılanlara slayt eşliğinde afet ve acil durum, afet ve acil durum çantası, deprem, heyelan, sel ve taşkın, çığ ve yangında neler yapılması gerektiğini anlattı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.